هنرستان غیردولتی دخترانه آرتا اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 اصفهان

آشنایی با رشته، مسیر تحصیلی و شغلی رشته معماری داخلی

رشته تحصیلی معماری داخلی از رشته هایی است که زمینه فعالیت گسترده ای دارد. طراحی و معماری داخلی نمایشگاه های بزرگ و کوچک، صحنه آرایی فضای برگزاری سمینارها و جشنواره ها، طراحی و آرایش داخلی فروشگاه های بزرگ و کوچک، هتل ها، ادارات و بانکها، مجتمع های تجاری، خانه های مسکونی، سالن های پایانه ها و فرودگاه ها، احیاء و باز زنده سازی بناهای تاریخی و… همگی مواردی هستند که نیازمند طراح معماری داخلی می باشند.

رشته معماری داخلی

1.رشته معماری داخلی

رشته ی معماری داخلی یکی از رشته های هنرستان و زیر مجموعه گروه هنر در شاخه فنی و حرفه ای است این رشته برای اولین بار در سال تحصیلی 96-95 وارد سیستم آموزشی شد و اولین فار غ التحصیلان این رشته در خرداد سال 98 دیپلم می گیرند. گروه هنر در شاخه فنی و حرفه ای شامل 12 رشته به نام گرافیک، فتوگرافیک، نقشه کشی معماری، معماری داخلی، طراحی و دوخت، سینما، نمایش، نقاشی، موسیقی، صنایع دستی، انیمیشن و تولید برنامه های تلویزیونی است. دانش آموزانی که به زمینه های هنر علاقه مند هستند می توانند در یکی از این 12 رشته در هنرستان ها تحصیل کنند. به جز رشته گرافیک و نقشه کشی معماری که در هنرستان های زیادی ارائه می شود 10 رشته ی دیگر به خاطر خاص بودنشان، در تعداد هنرستان محدودی ارائه می شوند.

ادامه مطلب...

آشنایی با رشته‌ی پویانمایی (انیمیشن)

پویانمایی در ایران از سال 1336 شروع شد. در دنیای امروز، انیمیشن در زمره‌ی مهم‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه‌هاست. حضور انیمیشن را می‌توان در بسیاری از موارد ازجمله برنامه‌های تلویزیونی، اینترنت، دنیای تبلیغات، موبایل و بازی‌های کامپیوتری دید. این رشته شاخه‌ای از سینما است که تمام مواردی که برای ساخت یک فیلم استفاده می‌شود در آن وجود دارد. هنر پویانمایی یا انیمیشن شامل هنرهای مختلفی ازجمله سینما،نقاشی و آهنگ است. بسیاری از کاشناسان معتقدند، سینمای آینده، سینمای پویانمایی است.

رشته پویا نمایی

ویژگی‌ها و مهارت‌های مورد نیاز

برای ورود به این رشته، داشتن یک‌سری ویژگی‌ها می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند. از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- داشتن استعداد هنری (حرف اول ورود به رشته‌ی پویانمایی)

2- داشتن ذهن خلاق برای خلق سوژه‌های مختلف

3- توانایی طراحی مناسب

4- پشتکار و انگیزه

ادامه مطلب...

آشنایی با رشته، مسیر تحصیلی و شغلی رشته فتوگرافیک

فتوگرافیک به معنای تلفیق هنر و عکاسی هست، هنر و صنعت عکاسی از جمله فعالیت های این حوزه به شمار می آید که به تکنولوژی ها و فناوری های روز وابستگی شدید پیدا کرده و همگام با آن مسیر تکامل را طی کرده است و با پیشرفت قابل ملاحظه نرم افزارهای اجرایی در حیطه هنر گرافیک و عکاسی و کاربرد وسیع آن در بسیاری از مشاغل دیگر در گروه های بزرگ خدمات، صنعت و غیره می توان به اهمیت این بخش از فعالیت اقتصادی (اقتصاد هنر) در جامعه پی برد.

رشته فتوگرافیک

 

1.رشته فتوگرافیک

رشته ی فتوگرافیک یکی از رشته های هنرستان و زیر مجموعه گروه هنر در شاخه فنی و حرفه ای است این رشته برای اولین بار در سال 96- 95 وارد سیستم آموزشی شد گروه هنر در شاخه فنی و حرفه ای شامل 12 رشته به نام گرافیک، فتوگرافیک، نقشه کشی معماری، معماری داخلی، طراحی و دوخت، سینما، نمایش، نقاشی، موسیقی، صنایع دستی، انیمیشن و تولید برنامه های تلویزیونی است. دانش آموزانی که به زمینه های هنر علاقه مند هستند می توانند در یکی از این 12 رشته در هنرستان ها تحصیل کنند.

ادامه مطلب...

هنرستان خوب چه خصوصیاتی دارد؟

مدرسه خانه دوم ماست! این جمله ایست که از کودکی به ما آموخته شده است و هیچ گاه از یاد نبرده ایم. اما همانطور که محیط خانه و خانواده باید دارای یک سری ویژگی ها باشد تا تربیت فرزندان و روابط بین اعضاء خانواده به بهترین شکل ممکن باشد، محیط هنرستان نیز باید دارای این چنین ویژگی هایی باشد. انتخاب هنرستان خوب، همیشه یکی از دغدغه های دانش آموزان بوده است. هنرستان خوب ، ویژگی های بسیاری دارد که این خصوصیات هم مادی می باشند و غیر مادی. در ادامه به معرفی تعدادی از این ویژگی ها خواهیم پرداخت و امیدواریم شما را در امر انتخاب هنرستان موفق تر و بهتر برای دانش آموزانتان یاری نماید.

بهترین هنرستان

ویژگی های مادی یک هنرستان خوب

بعضا افرادی هستند که به صرف تبلیغات اطرافیانشان اقدام به ثبت نام فرزندانشان در هنرستان می نمایند. اما باید دانست که خوب بودن یک هنرستان به عوامل مختلفی وابسته است. هنرستان خوب باید علاوه بر داشتن محیط آموزشی مناسب ، دارای محیط سرگرمی و ورزشی و تفریحی مناسبی هم باشد. یک هنرستان خوب باید دارای هر دو خصوصیت مادی و غیر مادی باشد تا بتواند بازده بالایی در تربیت دانش آموزانش داشته باشد.

* هنرستان خوب دارای محیطی نشاط آور و زیبا است.

* ابعاد کلاس ها و نیمکت ها متناسب با سن و جثه دانش آموزان طراحی شده است.

* دارای فضای علمی، فرهنگی و هنری متناسب با مقطع تحصیلی دانش آموزان است.

* مجهز به سیستم های گرمایشی و سرمایشی متناسب بوده و کلاس ها دارای روشنایی کافی می باشند.

ادامه مطلب...

1 خرداد ؛ روز بزرگداشت ملاصدرا

معرفی شخصیت :


محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.

پدر او خواجه ابراهیم قوامی مردی پرهیزگار دیندار و دوستدار و حامی دانش و معرفت بود. در زمان حیات ملاصدرا ، شیراز دارای حکومت مستقلی بود و حکمرانی آن به برادر شاه واگذار گردید ، در آن زمان پدر ملاصدرا به عنوان معاون او و دومین شخصیت مهم آن منطقه به شمار می رفت و به نظر می رسید تنها موهبتی که خداوند به او ارزانی نداشته ، داشتن فرزند باشد. اما بالاخره خداوند ، دعاهای این مرد پاک و زاهد را بی جواب نگذاشت و بهترین پسران را به او ارزانی کرد که یکی از آنها را محمد ملقب به صدرالدین نام نهاد به آن امید که عالی ترین شخصیت مذهبی گردد.

 در دوران جوانی ، صدرالمتالهین جوان با شیخ بهایی آشنا گردید که سنگ بنای شخصیت علمی و اخلاقی ملاصدرا  توسط این دانشمند جهاندیده ی کم نظیر، بنا نهاده شد و تکمیل این بنای معنوی را استاد دیگرش دانشمند سترگ و استاد علوم دینی - الهی و اصول یقینی سید امیرمحمد باقر بن شمس الدین ، مشهور به میرداماد عهده دار گشت.

 

ادامه مطلب...

رفع تشنگی در ماه رمضان

 معمولاً تحمل گرسنگی در ماه مبارک رمضان ساده تر از تحمل تشنگی است. ولی برای در امان بودن از تشنگی نیز راه حل‌هایی وجود دارد.


از آنجا که آب در حدود 70 درصد از بدن ما را تشکیل می‌دهد، اهمیت آن را نمی‌توان نادیده گرفت.
تقریباً هر عملی که در بدن انجام می‌شود با کمک آب صورت می‌گیرد: از حذف مواد زائد گرفته تا کمک به هضم غذا، نگه داری سالم پوست و حمل و نقل مواد غذایی در سراسر بدن.

ادامه مطلب...

چند راز مهم شاد زیستن حتی در شرایط سخت

همه افراد در طول زندگی شکست خوردن را تجربه می‌کنند، اما چطور می‌توان حتی پس از تجربه‌ای تلخ همچنان شاد بود. چند راز مهم شاد زیستن وجود دارد که با یادگیری آن‌ها حتی در شرایط سخت هم می‌توانید همچنان خوشحال بمانید و به جای فکر کردن به گذشته آینده را بسازید.

اولین کار این است که انعطاف پذیری را یاد بگیرید. البته انعطاف پذیری به این معنا نیست که احساسات منفی پس از شکست را کاملا کنار بگذارید. هر فردی چه حرفه‌ای و چه معمولی پس از شکست احساس ناراحتی پیدا می‌کند. احساس شکست و تلخی پس از هر باختی طبیعی است و مهم این است که به خودتان زمان بدهید تا با موضوع پیش آمده کنار بیایید.

پذیرفتن شکست مهمتر از این است که همواره ناامید باشید و فکر کنید که دنیا به آخر رسیده است. نشخوار کردن اتفاقات بد هم عادت دیگری است که بسیاری انجام می‌دهند و باعث می‌شود تا نه تنها شما را ناراحت‌تر کند بلکه باعث بشود تا از ادامه مسیر بازبمانید.

تکرار خاطرات بد با خودتان و احساس باخت نسبت به آن تهدیدی جدی برای ادامه روند کار شماست و در صورتی که بتوانید این عادت را کنار بگذارید به سادگی برای ادامه مسیر می‌شود برنامه جدیدی دست و پا کرد. در ادامه سه مرحله زیر به شما نشان می‌دهد که راز مهم شاد زیستن افراد حتی در شرایط سخت چیست.

ادامه مطلب...

20 پیشنهاد برای آمادگی در امتحانات نهایی

در اینجا 20 روش پیشنهادی برای آمادگی بیش‌تر در امتحانات نهای  را  ‌گلچین کرده‌ و برای شما آورده‌ایم، امیدوارم با استفاده از آن‌ها در امتحانات نهایی مثل همیشه موفق باشید:

1) برای آمادگی بیش‌تر در امتحانات نهایی سه مرحله‌ی زیر را به ترتیب پیشنهاد می‌کنم:

الف) مطالعه‌ی کتاب درسی برای آموزش مطالب

ب) استفاده از سی دی های آموزشی برای تکمیل روند یادگیری

ج) استفاده ازکتاب دوسالانه برای تمرین بیش‌تر و آمادگی برای امتحان‌های نهایی

ادامه مطلب...

نکاتی در مورد روش های صحیح مطالعه

بارها شنیده ایم که دانش آموز یا دانشجویی می گوید :(( دیگرحال و حوصله خواندن این کتاب را ندارم ))یا ((آنقدرازاین کتاب خسته شده ام که قابل گفتن نیست))ویا ((هرچقدرمیخوانم مثل اینکه کمتر یاد می گیریم))ویا ((10 بار خواندم و تکرار کردم ولی بازهم یاد نگرفتم))به راستی مشکل چیست ؟ آیا برای یادگیری درس واقعا" باید 10 بار کتاب را خواند ؟ آیا باید دروس خود را پشت سرهم مرورکرد؟وآیا بایددهها بار درس راتکرارکردتا یادگرفت ؟ مطمئنا" اگر چنین باشد ، مطالعه کاری سخت و طاقت فرسا است . اما واقعیت چیزی دیگر است . واقعیت آن است که این گروه از فراگیران ، روش صحیح مطالعه را نمی دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چیزی راجع به چگونه درس خواندن نمی آموزند . یادگیری و مطالعه ، رابطه ای تنگاتنگ و مستقیم با یکدیگر دارند، تا جایی که می توان این دو را لازم و ملزوم یکدیگر دانست. برای اینکه میزان یادگیری افزایش یابد باید قبل از هرچیز مطالعه ای فعال و پویا داشت .

 

 

ادامه مطلب...

برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است؟

3 دلیل منطقی که ثابت می کنند برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است

همه ما در جوامعی زندگی می کنیم که در صورت موفق بودن به سرعت برچسب «آدم با استعداد» به آدم می زنند. در این جوامع افراد موفق عموما به عنوان کسانی شناخته می شوند که توانایی ها و استعدادهای فوق العاده ای دارند و به همین دلیل از سایر افراد متمایز می شوند. برای مثال یک بازیگر یا تاجر موفق حتما «استعدادش» را داشته است. شما چه فکر می کنید؟ آیا به نظر شما استعداد مهم تر است یا تلاش و سخت کار کردن؟ در این مقاله سه دلیل منطقی که ثابت می کنند برای موفق شدن تلاش کردن مهم تر از استعداد است را برای شما شرح می دهیم.

 

حقیقتی در مورد تلاش کردن

علیرغم تبلیغات رسانه ها که «استعداد» را دلیل اصلی موفقیت افراد موفق در جوامع مختلف می دانند اما ظاهرا وقت آن رسیده تا به این باور برسیم که تلاش و سخت کار کردن برای موفقیت مهم تر و موثرتر از استعداد است. در واقع نمونه های بسیاری از آدم های موفق در جوامع مختلف و در پیشه های متفاوت وجود دارند که علیرغم دریافت برچسب بی استعدادی در شروع یک کار، با تلاش و کار سخت توانسته اند به افرادی موفق و مشهور تبدیل شوند. مثال واضح می خواهید؟ «توماس ادیسون» مخترع برق که بارها به خاطر انگ بی استعدادی از جانب معلم ها از مدرسه اخراج شد.

 

ادامه مطلب...

مشاهده مطالب قدیمی تر...